2017-10-02 ELE/COE 700 EDP Topic Reservation Results

This page was generated on Mon Oct 2 17:16:22 2017

TOPIC NUMBERPROGRAM:CATEGORYRESERVED BYDATE
NMK01   ELE:Intelligent Instrumentation   Rossana Suarez & Rashed Siddiqui & Anojan Sukumaran MON OCT 2 08:04
TY05   COE:Distributed / Cloud Computing   John Paul Grizzaffi & Joshua RaghunathanRamesh & Tejveer Jajj MON OCT 2 08:49
RC02   ELE:Power / Controls   Anthony Wang & Varun Garcha & Bruce Sirbovan MON OCT 2 12:12
FM06   ELE:Power / Controls   Vincent Siraco & Charmi Patel & John Henrik Santos MON OCT 2 11:03
KR08   COE:Software / Intelligent Instrumentation   Joshua Poliarco & Carl Vivo & George Mikhail MON OCT 2 12:18
BV02   ELE:Power / Controls   Muhammad Amjad & Syed Hussaini & Shehryar Tariq MON OCT 2 08:34
KR10   ELE:Intelligent Instrumentation   Reaz Sabbir & Gorve Rekhi & Wadi Naoum MON OCT 2 08:21
KR12   COE:Software / Intelligent Instrumentation   Hussain Mallah & Luzalen Marcos & Meet Patel MON OCT 2 08:11
FM02   ELE:Communications / Networking   Ivan Kurobasa & See Fon Tan & Patrick Simmonds MON OCT 2 15:50
NM07   COE:Software / Data Engineering   Andrey Rakytenko & Jay Lad & Sofia Bystrova MON OCT 2 08:32
KR11   ELE:Intelligent Instrumentation   Michelle Milligan & Alan Miller & Brian Wijeratne MON OCT 2 08:03
AA02   ELE:Digital Signal Processing   Charles Nadarajah & Bharathi Balachandran & Harrence Mathialagan MON OCT 2 12:06
KR03   ELE:Intelligent Instrumentation   Bahaa Saoor & Ravi Kumar & Yinni Cao MON OCT 2 08:35
AA05   ELE:Digital Signal Processing   Nebi Cicek & Emil Giladov & Subhasish Roy MON OCT 2 11:04
FM05   ELE:Power / Controls   Bavatharani Pramachandiran & Neluja Ratnarajah & Orjon Zaganjori MON OCT 2 08:20
XF01   ELE:Communications / Networking   Brandon Sazant & Mridul Tiwari & Tina Tohidi MON OCT 2 08:02
KR01   COE:Software / Intelligent Instrumentation   Anutharshan Logeswaran & Kabilan Veerasingam & Omulbanin Hassan MON OCT 2 12:27
MK01   ELE:Intelligent Instrumentation   Ashifur Rahman & Phuong Mai & Austin Chau MON OCT 2 11:22
NM09   COE:FPGA / Reconfigurable Computing   Cristian Conte & Peter Belvedere & Adam Carter MON OCT 2 08:36
TY04   COE:Networking   Rammuni Anjalo De Zoysa & Nauman Riaz & Sumedh Kulkarni MON OCT 2 11:57
FM01   ELE:Power / Controls   Dewan Ahmed & Muffaz Rana & Noman Fazal MON OCT 2 09:28
NMK04   COE:Software / Data Engineering   Aishani Patel & Liu An & Vidhi Patel MON OCT 2 14:07
FM04   ELE:Power / Controls   Daffodil Srikanthan & Melisa Licenji & Miriam Lamcja MON OCT 2 12:44
TY03   COE:Software / Data Engineering   Arpit Trivedi & Preet Patel & Sajishan Sivakanthan MON OCT 2 11:11
AA04   ELE:Digital Signal Processing   Jovan Arsovski & Lukas Lyjak & Mario Kilzi MON OCT 2 14:09
DX06   ELE:Power / Controls   David Tran & Kevin Ravindra Dindyal & Zobair Arsala MON OCT 2 12:06
FY01   ELE:VLSI   Kisok Palahumar & Uditha Ubayasirinarayana & Jobunpreet Bhardwaj MON OCT 2 16:24
TY01   COE:Networking   Yu Wang & Arrenan Ratnaveluppillai & Abilaesh Kandiah MON OCT 2 10:10
NMK02   ELE:Intelligent Instrumentation   disha patel & Mohid Tayyub & Hao Lin MON OCT 2 10:18
BV01   ELE:Power / Controls   Sapan Bhatt & Waresat Mosharraf Nirjhor & Tanvir Anjum MON OCT 2 10:58
BV03   ELE:Power / Controls   Rakib Hassan & Sutharnan Jegatheswaran & Ghous Bilal MON OCT 2 10:11
NM08   COE:Software / Data Engineering   Matthew Smith & Domenic Marchese & Sean Gorsky MON OCT 2 14:10
MJ01   COE:Distributed / Cloud Computing   Evgeniy Shapovalov & Ragulan Rajenthiran & Shih Chu MON OCT 2 14:15
MJ03   COE:Networking   Joseph Fantauzzi & Nicholas Chan & Kureishi Shivanand MON OCT 2 11:41
NM06   COE:Software / Intelligent Instrumentation   Brent Marks & Mazen Bitar & Keith Raghubar MON OCT 2 12:15
FY02   ELE:VLSI   Carlos Moreno & Edwin Philippe Alegre & Sherjeel Rauf MON OCT 2 14:38
RC03   ELE:Power / Controls   Jaideep Kalsi & Mustafa Sultani & Mark Portelli MON OCT 2 08:07
TY07   COE:Software / Data Engineering   Alvin Chacko & Deep Desai & Aayush Bhatt MON OCT 2 08:01
38 topics reserved out of 42 submissions. 4 teams have to re-submit

4 TEAMS UNABLE TO RESERVE TODAY

TEAM
Robeen Hassanein & Menan Parameswaran & Saf Sharif
Thanish Munas & Elyas Syed & Maha Zafar
Garrett Fung & Japhet Elias & Mohammad Ibrahim
Hareesh Mathiyalagan & Errol Britto & Shireen Taha

RESERVABLE TOPICS AND FLC LOADING QUOTA

NOTE: Every FLC has a limited loading quota (maximum topics than can be supervised). If a FLC's loading quota is reached (i.e. FREE SLOTS= 0) any remaining topics in that category will not be reservable.

FLCCATEGORYFREE SLOTS RESERVABLE TOPICS
A. AnpalaganELE:Communications / Networking 2AA01 AA06
A. AnpalaganELE:Digital Signal Processing 1AA03
B. VenkateshELE:Power / Controls 0
D. XuELE:Power / Controls 4DX01 DX02 DX03 DX04 DX05
F. MohammadiELE:Communications / Networking 0
F. MohammadiELE:Power / Controls 0
F. YuanELE:Intelligent Instrumentation 3FY04 FY05 FY06
F. YuanELE:VLSI 1FY03
G. KhanCOE:FPGA / Reconfigurable Computing 2GK01 GK03
G. KhanCOE:Software / Intelligent Instrumentation 1GK04
G. KhanELE:VLSI 0
K. RaahemifarCOE:Software / Intelligent Instrumentation 0
K. RaahemifarELE:Intelligent Instrumentation 0
M. JaseemuddinCOE:Distributed / Cloud Computing 0
M. JaseemuddinCOE:Networking 3MJ02 MJ04 MJ05 MJ06 MJ07
M. KassamELE:Intelligent Instrumentation 0
N. MekheilCOE:Distributed / Cloud Computing 2NM02 NM04
N. MekheilCOE:FPGA / Reconfigurable Computing 0
N. MekheilCOE:Software / Data Engineering 0
N. MekheilCOE:Software / Intelligent Instrumentation 0
N. KhanCOE:Software / Data Engineering 0
N. KhanELE:Intelligent Instrumentation 1NMK03 NMK05 NMK06
R. CheungELE:Power / Controls 3RC01 RC04 RC05 RC06
T. YangCOE:Distributed / Cloud Computing 0
T. YangCOE:Networking 0
T. YangCOE:Software / Data Engineering 0
X. FernandoELE:Communications / Networking 4XF02 XF03 XF04 XF05
X. FernandoELE:Intelligent Instrumentation 1XF07
X. FernandoELE:Power / Controls 0


Mon Oct 2 17:16:22 2017